Звіт директора по харчуванню в ДНЗ за 2023 рік

від 08.01.2024 р. № 3

Звіт про проведену роботу

Ради по харчуванню у 2023 році.

З метою поліпшення якості харчування на протязі 2023 року в закладі проведено шість планових засідань Ради по харчуванню по ДНЗ № 31 «Берізка». Рада по харчуванню проводила засідання відповідно затвердженого плану роботи.

Радою по харчуванню проведена перевірка норм харчування дітей за 2023 рік. Також Радою по харчуванню проведена перевірка продуктів харчування, які завозяться до закладу та санітарний стан харчоблоку. Члени Ради по харчуванню ознайомилися з меню-розгорткою, були присутні при знятті проби перед видачею їжі, вихід порцій згідно меню-розгортки, їжа смачна.

Члени Ради по харчуванню перевірили умови транспортування сировини. Водій був у спецодязі, санітарна книжка в наявності, медогляд пройдений. Сертифікати якості в наявності, строки реалізації сировини відповідають нормам, сировина доброякісна.

В ході перевірки встановлено, що для зберігання продуктів у закладі використовується комора для сухих продуктів.

Температурний режим зберігання продуктів харчування, що швидко псуються в нормі. Добові проби відбираються своєчасно (зазначено час та дату відбору), ємкості збереження добових проб у достатній кількості.

Сировина завезена під час перевірки Радою по харчуванню доброякісна, сертифікати в наявності. Документація на харчоблоці ведеться своєчасно. Обладнання справне, проби зберігаються в холодильнику. Товарне сусідство дотримується. У коморі всі продукти є в наявності.

Хліб зберігається належним чином (житній та пшеничний окремо на полицях шафи для хліба).

Запас добових продуктів зберігається у ємності. Обробка яєць курячих проводиться згідно санітарних правил у спеціальному посуді. Є інструкція для обробки яєць курячих.

Організоване у закладі дієтичне харчування для 9 вихованців.

Вся документація на  харчоблоці та у сестри медичної з дієтхарчування прошнурована, пронумерована, скріплена печаткою закладу, ведеться своєчасно та акуратно.

Обладнання справне, витяжка замінена. За бюджетні кошти виділено для закладу овочерізку, м`ясорубку електричну та платформні ваги електронні.

Меню-розгортка оформлена належним чином (затверджена, порції на працівників закладу, виписані окремо, засвідчена підписами відповідальних осіб).

Для зберігання продуктів харчування на харчоблоці є 3 холодильника та холодильна камера. В холодильниках та шафі є термометри, ведеться постійний контроль за температурою і відмічається у Журналі температури холодильників.

Продукти зберігаються правильно, дотримується товарне сусідство. В холодильниках чисто і охайно.

Тара для добових проб промаркована, чиста, закрита кришками, бірки в наявності. Також на харчоблоці в коморі для зберігання продуктів харчування є в наявності крупи: пшоно, гречка, рис, ячнева та пшенична крупа, макарони, манка. На всі крупи є сертифікати якості та товарно-транспортні накладні. Крупи чисті, без зайвих домішок. Борошно та цукор – сухі, доброякісні. Крупи, борошно, цукор зберігаються на полицях, які знаходяться на відстані 20 см від стіни.

У коморі є консервація:  помідори, огірки, ікра кабачкова, квасоля, горошок зелений, паста томатна, сік фруктовий, сік томатний.

Тара знаходиться на полицях. Сертифікати та товарно-транспортні накладні в наявності.

Миючі засоби: сода кальцинована, мило рідке, дезінфікуючі засоби в наявності. Є сертифікати на кожен засіб.

Миючі та дезінфікуючі засоби (сода кальцинована, хлорантоін, Дезактин) в закладі у достатній кількості. Зберігається у відведеному спеціальному місці. Використовується на групах та харчоблоці згідно інструкцій.

Сода кальцинована зберігається в промаркованому посуді. Дезрозчин  0,1% дезантину зберігається в промаркованому посуді у спеціальній шафі на харчоблоці.

Інвентар для прибирання на харчоблоці промаркований і зберігається в спеціально відведеній шафі. Є в наявності інструкція для обробки інвентарю.

Кухарі закладу одягнені у чистий санітарний одяг: халат білий, ковпак, фартух, печатки одноразові.

Для видачі їжі у кухарів є захисні екрани. Санітарного одягу у кухарів є по три комплекти: три халата з довгими рукавами, три ковпака (косинки), три фартуха.

Для миття посуду у підсобної робітниці є клейончастий фартух, є правила миття посуду та інвентарю, перелік дозволених миючих засобів.

Біля харчоблоку виставлені контрольні блюда, висить графік видачі з харчоблоку їжі, меню, завірене директором закладу.

Також Радою по харчуванню перевірено видачу їжі з харчоблоку. Всі помічники вихователів отримують їжу по графіку, в чистому спецодязі, в масках, печатках в промаркований, відтарований посуд.

Також ознайомились з документацією на харчоблоці. Журнал здоров`я, Журнал кип`ятіння води, Журнал кип`ятіння молока, Журнал контролю температури в холодильниках є в наявності. Журнали ведуться своєчасно, охайно.

Члени Ради по харчуванню перевірили документацію старшої сестри медичної, яка відповідає за організацію харчування в закладі.

Всі журнали прошнуровані, пронумеровані, скріплені печаткою закладу. Ведуться охайно, своєчасно (Журнал бракеражу готової продукції, Журнал виконання норм харчування, картотека справ, примірне двотижневе меню на зимовий період).

Члени Ради по харчуванню перевірили культурно-гігієнічні навички у дітей всіх вікових груп.

У січні 2023 року проведено анкетування батьків дітей, які відвідують ДНЗ № 31 «Берізка», щодо якості харчування у закладі.

Проведено гігієнічні навчання працівників закладу по профілактиці короно вірусу 18.05.2023 по 24.05.2023 року, 14.08.2023 по 18.08.2023 року.

Проведено три наради при директорові «Організація харчування в закладі», «Виконання норм харчування у 2023 році», «Харчування дітей пільгових категорій».

Члени Ради по харчуванню зробили висновок, що організація харчування у закладі проводиться на належному рівні.

Голова Ради по харчуванню:

Ружина Н.В. – директор

Члени Ради по харчуванню:

Зубова Т.В. – старша сестра медична

Горєлова Л.М. – завгосп