Мережа груп

Організація навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань дошкільної освіти.

Педагоги нашого дошкільного закладу здійснюють інтегративний підхід до організації начально-виховного процесу у таких видах діяльності: ігрова, художньо-театралізована, мовленнєва, музична, трудова, фізкультурно-оздоровча, пізнавальна.

Плануючи роботу з дітьми, велику увагу приділяємо дотриманню принципів доцільності та системності.

Під час складання розкладу занять педагоги враховують  їхнє домінуюче навантаження на дитину (психічне, фізичне, емоційне), передбачають  раціональне чергування видів діяльності (розумова, рухова, практично-прикладна) на кожному з них.Організовуючи навчальну діяльність вихователями закладу  систематично використовуються   завдання із експериментально-дослідницької діяльності, проблемно-пошукові ситуації та інші методи і прийоми.

Основним здобутком вихователів стала можливість творчо поєднувати ідею так званої «стандартизації» з грамотною побудовою розвивального життєвого простору дошкільнят.

Особливою, провідною у дошкільному віці є ігрова діяльність, гра широко використовується у навчально-виховному процесі дошкільного навчального закладу як самостійна форма роботи з дітьми та як ефективний засіб і метод розвитку, виховання і навчання в інших організаційних формах. Пріоритет надається творчим іграм (сюжетно-рольові, будівельно-конструктивні, ігри-драматизації та інсценівки, ігри з елементами праці та художньотворчої діяльності) та іграм з правилами (дидактичні, інтелектуальні, рухливі, хороводні тощо).

Переорієнтація навчально-виховного процесу в сучасному дошкільному навчальному закладі на розвиток дитячої особистості надається особливої ваги таким формам організації життєдіяльності дошкільника як його самостійна діяльність та індивідуальна робота з ним.

Індивідуальна робота з дітьми як самостійна організаційна форма проводиться з дітьми всіх вікових груп у вільні години (під час ранкового прийому, прогулянок тощо) в приміщеннях і на свіжому повітрі. Вона організується з метою активізації пасивних дітей, додаткових занять з окремими дітьми (новенькими, тими, що часто пропускають через хворобу, інші причини та гірше засвоюють програмовий матеріал під час фронтальної роботи).